Mutluyum çünkü…

17 Nov


İnanması zor ama gerçek,1 haftada 2.4 kilo vermişim:))) Bu son günlerde aldığım en güzel haberdi, yine de temkinli davranmakta fayda var. Daha sadece 1 hafta oldu ve ben henüz bunalıma girmedim, hala kararlıyım ve tuhaf bir şekilde hala canım ne tatlı istiyor ne de başka bir şey.

Diyetisyen 1 hafta boyunca yediklerimin listesini tutmamı istemişti. Listeyi kontrol ederken beni uyardığı nokta aslında diyet yaparken herkesin bilmesi gereken çok önemli bir nokta. Benim diyetimde sabah 2, öğle 2, arada 1, akşam 2 dilim olmak üzere tolam 7 dilim esmer ekmek bununla beraber aralarda 4 porsiyon meyve var. Bu ekmekle ve meyveyle arası çok iyi olmayan biri olarak bana çok fazla gelmişti ve listeye bu konuda tam sadık kalmamıştım. Diyetisyen listeyi gördüğünde eksik porsiyonlar yüzünden beni uyardı. Hem listeden eksilterek daha fazla kilo veremeyeceğimi hem de bunları eksik almaya devam edersem bir süre sonra tekrar tatlı krizlerine girebileceğimi söyledi. Bu hafta listeye kesinlikle tam manasıyla uyacağıma kendi kendime söz verdim. Bu arada 1 haftada 1 ayda içmediğim kadar su içtiğimi de söylemeden edemeyeceğim.

Şimdi tek bir şey kalıyor, o da yürüyüş yapmak. Akşam dağılmış bir vaziyette eve gelip yemekti şuydu buydu derken uyku moduna geçmeden önce 30 dakika zaman bulabilirsem yürüyüş yapmam gerekiyor. Yıllarca lisanslı voleybol oynamış birinin şimdi 30 dakikasını ayırıp kıytırık bir yürüyüşü yapamaması , yaparken sıkılması ve yorulması ne kadar da kötü bir şey. Oysa eskiden spor benim için vazgeçilmezdi ve şimdi düşünüyorum da o zaman sarfettiğim enerjinin şimdi yarısını bile harcamamama rağmen hep yorgunum. Bu kadar itiraf sanırım yeter, yazmak biraz da farkına varmamı sağladı ve beni gaza getirdi. Evet canım tembellik yok hadi bakalım yürüyüşe…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

cemsagkol

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

SERBEST KÜRSÜ

3 Okur 1 Yazar

Hayatı Kolayla

Hayatı kolay yaşamaya dair herşey...

Bir Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yenilikleri - Oğuzhan Yılmaz

aklıma düşen

Hayata dair herşey...

KocaBoğaz

yemiş* içmiş* yetiştirmiş*

İSYANIM VAR !!!

KONUŞURSAM OLAY OLUR

ANTRE

Kelimelere dökülmüş benliğim...

baharinay

Perdedeki Kadınlara Mektuplar

DÜNYANIN TASARIMI

Dünya görüşünüz tasarımlara yansır , tasarımlar da buraya !

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d bloggers like this: