GalataModa- Galata

7 Jun
GalataModa Akaretler’den sonra bu kez doduğu yerde yani Galata’da. Hala geç kalmış sayılmazsınız çünkü bugün son gün. Cumartesi gittiğim saatlerde oldukça kalabalık ve tam bir moda festivali havasındaydı. Akaretler’e göre talep yoğundu ancak bu sefer de zaten küçük olan çadırlara girip birşeyler bakabilmek neredeyse imkansızdı. Neyseki tasarımlar bir öncekinden pek farklı değildi hatta bazı çadırlar görsel düzenlemeleriyle birebir aynıydı diyebiliriz.

Yalnız Galata Kulesi’ne varana kadar epey bir uğraştık, insanın kuleyi her yerden görüp de bir türlü ulaşamaması ne sinir bozucu bilemezsiniz. Karaköy’ün bilimum sokaklarında ödümüz patladı:))) Cumartesi yoğun bir plan oluşturmamız sebebiyle Galata’da çok fazla kalamadık

Ardından istikamet Beyoğlu’ydu. İstiklal’de Topshop ve Mango alışveriş limitini bir süreliğine aşmış olan arkadaşımla benim ağzımızın sulanmasına sebep olsa da yapacak bir şey yoktu. Her iki mağazayı da arkamızda bırakarak yeni yeri Mısır Apartmanı’nda hizmet vermekte olan Sacred-Ink Tattoo’ya gittik. Dövme yaptırmak isteyenlere şiddetle tavsiye edilir. Şiddetle tavsiye edilir derken ben yaptırmak istediğim dövmeyi götürdüm ve aynısını yaptılar ayrıca ortam oldukça da steril. Daha nolsun değil mi?

Buarada unutmadan söyleyeyim her şubesi böyle değil ama Little Big’in Beyoğlu Şubesi’nde inanılmaz güzel üstler ve jeanler var. Çoğu zaman es geçtiğimiz -yani kendi adıma konuşayım- Türk markalarına aslında gereken önemi vermek lazım, gözüme en az 6-7 parça kestirdim ama çok da ihtiyacım olmadığından almadım, artık alışverişe bir es verdim ve büyük indirimleri bekliyorum çünkü.

Dünkü Beyoğlu gezimiz bununla sınırlı kalmadı. Akşam yine Beyoğlu’nda katılacağımız bir yemek için hazırlanmak üzere koşarak eve geri döndüm ve ışık hızıyla yapılan bir hazırlanma faslından sonra yine aceleyle evden çıktık. Bu sefer mekan; Beyoğlu Kallavi’ydi. Fasıl konseptli bu mekan beni nedense çok baydı:)) İnsan yaş ilerledikçe fasıldı, musikiydi daha çok sever diye düşünürken benim aklım bir an önce çıkıp bir kulüpte dansetmekti. Velhasıl fasıl programının geç bitmesi, bizim sonrasında nereye gideceğimize karar veremememiz, yorgunluktan bütün enerjimin içkinin de etkisiyle soğurulması ve bunun gibi sebeplerle evimize geri döndük.

Bugün sabah erken kalkıp arkadaşlarla Büyükada’ya gidecektik ama malesef dün geceden sonra iptal etmek zorunda kaldık. Bu vesileyle mecburen ekmek zorunda kaldığımız arkadaşlarımdan özrü bir borç bilirim.

Herkese iyi pazarlar. Tabi saat 16:00 olmuş bugün de bitmiş ama neyse:)))

6 Responses to “GalataModa- Galata”

 1. Z FASHION June 7, 2009 at 1:55 pm #

  Ben gene gi de me dim! Çok üzülmüştüm ama gitmiş kadar oluyorum senin koyduğun resimlerle 🙂 Teşekkürler!

 2. MISSRED'S DIARY June 7, 2009 at 2:39 pm #

  bilmiyorum bu msjı görür müsün ama şu anda trendikon da da cnn türkTe moda haftası var.

 3. tweety June 7, 2009 at 2:49 pm #

  bööö :((( ekilen ben ve kocam , izleyenlere duyurulur.

 4. Itır June 7, 2009 at 3:00 pm #

  Ben iki işi bi yerde yapamıyom, ya meyhane, yemek filan olcak ya da direk müzik dinlemeye gitcem:))Bu arada Beyoğlunda süper mağzalar var, karıştırınca insan neler buluyor, neler….:))))

 5. MISSRED'S DIARY June 7, 2009 at 7:36 pm #

  Itır; gerçekten hem çok güzel Türk markaları var hem de çok orijinal ufak dükkanlar var ama işte ya vaktim yok, ya da tembellik yapıyorum:))

 6. MISSRED'S DIARY June 7, 2009 at 7:45 pm #

  tweety; telafi edeceğiz şekerim:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

cemsagkol

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

SERBEST KÜRSÜ

3 Okur 1 Yazar

Hayatı Kolayla

Hayatı kolay yaşamaya dair herşey...

Bir Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yenilikleri - Oğuzhan Yılmaz

aklıma düşen

Hayata dair herşey...

KocaBoğaz

yemiş* içmiş* yetiştirmiş*

İSYANIM VAR !!!

KONUŞURSAM OLAY OLUR

ANTRE

Kelimelere dökülmüş benliğim...

baharinay

Perdedeki Kadınlara Mektuplar

DÜNYANIN TASARIMI

Dünya görüşünüz tasarımlara yansır , tasarımlar da buraya !

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d bloggers like this: