Çeşme 1

12 Aug

Yeniden herkese merhaba!!! Söylediğim gibi fotoğrafları düzenlemek epey bir zamanımı alacağı için oldukça üşendim bu postu hazırlamaya:)) “3 fotoğraf makinesiyle çektim” diye kimse bir fotoğraf şöleni beklemesin, çünkü fotoğraflar birbirinden kötü:)) Büyük fotoğraf makinesini çoğu zaman taşımaya üşendim ve hatta Sole Mare’ye almadılar, küçük diye yanıma aldığım diğer fotoğraf makinesi de miyadını doldurmuş çoktan, 3. seçenek ise cep telefonuydu ki bunca zamandır kendisinin hakkını yemişiz, tatili fotoğraflamak için kurtarıcımız oldu diyebilirim.

Neyse gelelim Çeşme’ye. İçinde bulunduğum ruh halinden midir nedir Çeşme’ye, havasına, denizine, yemeklerine kısaca herşeye bayıldım. Çeşme Merkez’de Sesli OTEL diye bir yerde kaldık ki, bizim gibi gezmek amaçlı gidip otele fazla para bayılmak istemeyen bir çift için birebirdi. Çeşme Merkez zaten bir çok tatil beldesinin merkezinden pek de farklı değildi. Hediyelik eşya satan dükkanlar, bir liman, sahil şeridi boyunca canlı müzik yapan barlar vs. (canlı müzik yapan yerler arasında da FonDeep ‘i tavsiye ederim, çocuğun sesi çok güzeldi) Çeşme Merkezde zaten kaldığımız yere 2 dakika yürüme mesafesinde olan Rumeli Dondurmacısı ve Kumrucu Şevki nerdeyse her gün uğradığımız yerlerdendi.

Uzun uzun anlatmaya kalkarsam sizi çok uzun bir yazı bekleyeceğinden ben en iyisi kısa keseyim. Dalyan’da Dalyan Plaza’da ve hemen yanında alternatif Kocakarı Plajı’nda denize girebilirsiniz ve Balıkçı Hasan’da mutlaka balık yemelisiniz, hiç balık ve deniz ürünleri sevmeyen kocayı bile mest ettiler o derece. Ilıca’da Ilıca Plajı bence muhteşemdi, hemen o plaj üzerinde Sheraton Çeşme‘nin plajını tercih edebilirsiniz. ( Ilıca’da deniz nispeten sıcak bilginize) Ayrıca Ilıca’da Dost Pide ve Veli Usta dondurmacısı( favorim ballı bademli dondurma) zaten herkesin favorisi olan mekanlar. Buarada ben de orada bloglarda yapılan bütün önerilerin dışında Cake&Bake diye bir yer keşfettim, Browni ve kuru pastaları çok lezzetli ve tazeydi. Eve dönerken bolca aldık ve dönüş yolunda hepsini mideye indirdik:)) Ayrıca Yıldızburnu’nda ki barlar ve ambiyans, deniz kenarındaki masalarda içkimizi yudumlamak en sevdiğimiz aktivitelerden biriydi. Rouge ile başlayıp Pecos‘la devam eden ve sanırım Apropos‘la sonlanan bu barlar şeridinde biz Pecos’u tercih ettik ve ben Elmalı Mojito’yu tavsiye ederim sizlere.

Beachlere gelince Aya Yorgi Koyu üzerinde bulunan Granada, Paparazzi, Sole Mare ve adını unuttuğum birkaç beach içinden biz Sole Mare‘yi tercih ettik ama kendisini oranın sahibi zanneden g.tü kalkmış çalışanlara acaip sinir oldum ve müzik berbattı zaten Granada Beach’ten gelen müzik sesiyle karışıyordu, yine de orasının da denizi muhteşemdi ve biz en soyutlanmış köşeye giderek kalabalığa karışmadık:))) Yemek ve içki fiyatları normaldi. Alaçatı’da ise Babylon bizim en sevdiğimiz beach oldu, çalışanlar çok ilgili ve yardımcıydı!!! Kesinlikle bahşiş dilenen gözlerle bakan Sole Mare çalışanlarından profesyonellikleriyle de ayrılıyorlardı. Alaçatı’da yer bulmak imkansız denen ElBeso bomboştu, malesef orda dondurma servisi bile yapan Eda Taşpınar’ı göremedim, çok üzgünüm:))) Bunun dışında 15 eylül kıraathanesi sanırım en kalabalık mekandı Alaçatı’da.

Bütün bunların dışında bir de tekne turu yaptık, herkese tavsiye ederim, gittiğimiz koylarda, denizin güzelliği ve rengi karşısında büyülendim. Mavi koy, akvaryum, eşek adası …

Gezdiğin, yediğin, içtiğin senin olsun giydiklerini anlat diyenler bir sonraki postum da sizler için!!!

Fotoğraflar sırasıyla;
Rumeli Dondurmacısı
Dalyan
Sole Mare Beach
Granada Beach
Babylon
Ildır
Sheraton Çeşme
Ilıca

Advertisements

8 Responses to “Çeşme 1”

 1. Elvan August 12, 2009 at 10:37 am #

  Seni yeniden postlarınla görmek ne güzel oldu. Tatilinin güzel geçmesi mutluluk verici. Hoşgeldin…:)

 2. MISSRED'S DIARY August 12, 2009 at 11:14 am #

  hoşbulduk Elvancım:) Güzel geçti ve hala tatilin enerjisi üzerimde:)) Şu Çeşme postlarına çok üşenmiştim ama şeytanın bacağını kıracağım:)

 3. Itır August 12, 2009 at 3:11 pm #

  Güzel geçtiğine sevindim ..:)

 4. Alışveriş Cini August 15, 2009 at 6:32 pm #

  Hoşgeldin 🙂 Sesli Otel aklımda bulunsun, ben de bir sonraki tatilimde otelde az zaman geçirmek ve gezerek yapmak istiyorum. 🙂

 5. seda August 19, 2009 at 10:15 am #

  ay çok sevindim çeşme önerilerimi siu'nun sayfdasından okumuştun ve bnm sayfamda bana teşekkür etmiştin:)) sonra ben unuttum çşm gideceğini, bi baktım ki yazdığım yerlerin çoğuna gitmişsin:) ve eğlenmişsin:) içine sinsin canım!

 6. MISSRED'S DIARY August 19, 2009 at 11:26 am #

  Sedacım tekrar teşekkürler, gerçekten verdiğin bilgiler bize ilaç gibi geldi.

 7. özge August 24, 2009 at 5:53 pm #

  çok özledim ya daha 1 sene var vuslata

 8. seda September 11, 2009 at 9:05 pm #

  yuppii! çeşme her zaman güzeldir ama ben yaz sonunu daha çok severim çocukluumdan beri, yarın gidemiycem, hava izmirde de şinanay..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

cemsagkol

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

SERBEST KÜRSÜ

3 Okur 1 Yazar

Hayatı Kolayla

Hayatı kolay yaşamaya dair herşey...

aklıma düşen

Hayata dair herşey...

KocaBoğaz

yemiş* içmiş* yetiştirmiş*

İSYANIM VAR !!!

KONUŞURSAM OLAY OLUR

ANTRE

Kelimelere dökülmüş benliğim...

baharinay

Perdedeki Kadınlara Mektuplar

DÜNYANIN TASARIMI

Dünya görüşünüz tasarımlara yansır , tasarımlar da buraya !

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d bloggers like this: