Annelik ve moda

19 Jan

Annelerin dünyası adlı blogun bu haftaki konusu “ANNE MODA”.

  Anne olduktan sonra insanın tarzı değişir mi tam olarak bilemiyorum ama kokoş bir hatunken birden paspal bir anneye dönüşen kadın yoktur herhalde. Kokoş her zaman kokoştur:))Belki kimi anneler hiçbir şekilde eski tarzlarından ödün vermezken kimi mecburen daha rahat bir stili seçmek zorunda olabilir. Belki anne olunca 10 cm.’lik topuklulardan vazgeçmek zorunda kalabilir insan, onu da bilemiyorum. Yine de anne olmak bakımsız olmayı, modadan uzak yaşamayı gerektirmez. Ne olacağım bilmiyorum ama kendini yalnız ve yalnız bebeğine adayan, dış dünyadan kendini soyutlayan biri olmak istemiyorum.

Anne olduktan sonra aldığımız kiloları verememiş olabiliriz, bu da stilimize mecburen yansıyacaktır.” Kilolar gitti ama göbek kaldı ” tarzı muhabbetlerde bizi daha bol üstlere yönlendirebilir. Daha anne olmadım ama 80 kiloya çıktığım dönemde  giyim stilim oldukça değişmişti. Belki hayatı boyunca kilolu olmuş biri kendini bu şekilde alıştırarak tarzını ona göre belirlemiş olabilir ama hayatı boyunca zayıf birinin sonradan kilo alıp bu kiloya göre giyinmesi inanın daha zor. Çünkü hep kilolu olan kişi zaten ona neyin yakıştığını artık yılların tecrübesiyle öğrenmiştir, ama sonradan bir şekil kilo alan kişi hep saklama yolunu seçer.  Poposu büyüdüyse uzun üstleri tercih eder, skinnyden kaçınır. Beli, göbeği çıktıysa bol şeyler giyer, tek parça dar kesim elbiseler hayaldir artık. Kısaca yeni bedene alışmak ve ona göre giyinmeyi öğrenmek zor ve sıkıcıdır. Bunun yerine daha sıkıcı bir süreç olan diyet ve spor yine de tercih sebebi olmalıdır. Tabi bebek doğar doğmaz diyete girilmez ama çok yiyince de süt çok olmuyor bunu da unutmayalım.

Bana gelirsek; zaten özel gün ve davetlerde şık olmayı tercih eden, onun dışında iş yerinde daha çok rahat giyime önem veren, özellikle  kolye olmak üzere takı takmaktan çok fazla hoşlanmayan, boy itibariyle çok fazla topuklu ayakkabı giymeyen ama orta topuk da sevmeyen, günlük hayatında elbiseler, skinny jeans ve taytları tercih eden  kendini üzerindeyken çok paspal hissettiği için  spor yapmak dışında eşofman giymeyen biri olarak anne olduktan sonra stilimde çok fazla bir şey değişeceğini zannetmiyorum. Ama şu hamilelik döneminde  aynı şeyleri giymekten ve ayaklarımın şişliği yüzünden bot, spor ayakkabı giymekten o kadar bunaldım ki hamilelik bitip kiloları verir vermez kendimi alışverişe vereceğim.  Femme-fatale bir kadına dönüşebilirim, o kadar baydı beni bu belden lastikli pantolonlar, rahat ama maskülen botlar:(

Bir de kız çocuğu annesi kızına örnek olmalı dimi? haha:)) Kızımın kırmızı rujumla minicik dudaklarını boyayıp, boyu kadar kolyelerimi takıp etrafta dolaştığı günler gelecek mi??


5 Responses to “Annelik ve moda”

 1. Z FASHION January 20, 2010 at 11:04 am #

  Gelmez mi gelicek tabi Missredcimm 🙂 Darısı başıma :PBu arada kombindeki her bir parçaya bayıldımmm

 2. MISSRED'S DIARY January 20, 2010 at 11:38 am #

  Z'cim valla gelsin o günler, gelsin de foto.larını çekip paylaşayım sizlerle. Buarada darısı başına canım:))

 3. Sevgi TUNCER DALGIÇ January 21, 2010 at 1:58 pm #

  Missred;inşallah o günler sağlıkla gelir,minik kızın büyür,birlikte babetlerinizi taytlarınızı giyip alışverişe birlikkte gidersiniz:)sevgiler,,

 4. kürk mantolu madonna January 21, 2010 at 10:10 pm #

  baylıyorum olee cıcı anne ve kızlara(: umarım allah onu da kısmet eder goz acıp kapayana kadar:)

 5. MISSRED'S DIARY January 22, 2010 at 10:49 am #

  Sevgi; ay yerim ben onu ya:))) inşallah:)K.M.M; Umarım eder, heyecanla bekliyoruz işte, sabretmek lazım o günler için daha çoook var:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

cemsagkol

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

SERBEST KÜRSÜ

3 Okur 1 Yazar

Hayatı Kolayla

Hayatı kolay yaşamaya dair herşey...

Bir Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yenilikleri - Oğuzhan Yılmaz

aklıma düşen

Hayata dair herşey...

KocaBoğaz

yemiş* içmiş* yetiştirmiş*

İSYANIM VAR !!!

KONUŞURSAM OLAY OLUR

ANTRE

Kelimelere dökülmüş benliğim...

baharinay

Perdedeki Kadınlara Mektuplar

DÜNYANIN TASARIMI

Dünya görüşünüz tasarımlara yansır , tasarımlar da buraya !

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d bloggers like this: