HABERLER!!

11 Oct

İNSÜLİN DİRENCİ !


Tam da tahmin ettiğim gibi çıktı sonuçlar. Zaten insan kendi vücudunu anlar, bu kadar tatlı krizlerine girmenin, sık acıkmaların bir sebebi olmalıydı, sebebi olmayıp havada kalsaydı belki bu durum daha çok sıkacaktı canımı ama şimdi en azından neyim olduğunu ve ne yapmam gerektiğini biliyorum. Evet ben de İNSÜLİN DİRENCİ var. Ve ilaç kullanmaya aynı zamanda diyet yapmaya başlamam gerekiyor.

   ” Her türden şeker, bal, reçel, muhallebi ve keşkül gibi sütlü tatlılar, baklava ve kadayıf gibi irmikli ve unlu tatlılar, meşrubatlar, meyve suları, meyve kompostoları,bira, çikolata, tatlı kekler, kurabiyeler, bisküviler, tatlı pudingler, beyaz ekmek, beyaz pirinç, patates YASAK. Glisemik indeksi düşük olan yulaf, kuru baklagil, kepek ve tam buğday ekmeği gibi gıdalar tüketilecek”

İlaca başlamam için emzirmeyi gerekiyormuş. Bu nasıl olacak derken, dün akşam bir deneme yaptık, sonuç başarılıydı ama şimdilik “BAŞARDIK” diyemeyiz, bunun için en az 1 hafta- 10 gün geçmesi gerekiyor. Doktor ilacın tatlı krizlerini önleyeceğini ve zayıflamama yardımcı olacağını da söyledi, zaten beni cezbeden de bu oldu, yoksa emzirmeyi bırakmaz, diyetle halletmeye çalışırdım. Ancak ve ancak ben de bu kilolu halimden artık bunaldım ve Begüm’e emzirmeyi bıraktırıp ilacı almaya başlayacağım.

DÜĞÜNÜMÜZ VAR!


30 yaşıma geldim hala yakın kız arkadaş çevremde bir arkadaşımın mürüvvetini göremedim derken 20 yıllık arkadaşım aynı zamanda benim Umut’la tanışıp evlenmeme vesile olan Özge’m bu cumartesi evleniyor. Dolayısıyla benim hemen kesim modeli bozulmuş, cibiliyetsiz bir renge sahip kahverengi mi kızıl mı belli olmayan saçımı yaptırmam lazım. Zaten omuzlarda olan saçımı aşağıdaki gibi kestirmeyi ve aşağıdaki rengin biraz daha kahveye kaçan ama daha parlağına boyatmayı düşünüyorum. (kesinlikle hürrem rengi değil bakalım kuaföre nasıl anlatıcam, kuaför nasıl anlayacak? )

Bu arada gelinle damatın fotoğraflarını ben çekeceğim bu yüzden de ayrıca bir heyecanlıyım.FOTOĞRAF KURSUNA GİDİYORUM !


 Ne zamandır vakit bulup paylaşamamıştım sizlerle. 3 haftadır harami olabilmek için Muammer Yanmaz Atölyesi’ne gidiyorum. Dersler çok zevkli ve verimli geçiyor. En güzeli de her hafta bir çekim ödevimizin olması. Mesela ödevlerden biri; hiç tanımadığımız insanlara giderek onların fotoğraflarını çekmek, uzaktan değil ama izin alarak yakından! Amacım harami olduktan sonra pro harami olmak bakalım bu konuda gerçekleşmesini istediğim planlarım ve hayallerim var.

KAMBERSİZ DÜĞÜN BEGÜM’SÜZ POST OLMAZ! :)))


Begüm bu aralar diş çıkarma mücadelesinde aynı zamanda buna kendini kanıtlama çabasını da ekleyelim. Sanırım tam olarak ne istediğini ifade edemediği için de oluyor bu asabiyet! İçindeki enerjiyi nasıl atacağını şaşırmış durumda kah sandalye tepesinde, kah masa üstünde yüreğimiz ağzımızda geziyor bir an düşüp bir yerine bir şey olacak diye tetikte bekliyoruz. En mutlu olduğu yerler de tabi ki sokaklar, parklar :))

Ve bu da Begüm’ün pek sevgili arkadaşı Ceren;

            DANSÇI BEGÜM & RESSAM CEREN  

6 Responses to “HABERLER!!”

 1. BeTwin Us October 11, 2011 at 2:45 pm #

  Canım çok geçmiş olsun zor bir durum ve dönem. Bu hastalık seni tatlı krizine sokarken yasak olması dayanılır şey değil, ilaca başlamak bence de doğru bir karar anne sütü çok faydalı evet ama birçok bebek çok daha erken aylarda bırakıyor sütü. Senin sağlığın, psikolojinin sağlıklı olması daha önemli bence. Düğünün yakın bir arkadaşının olmasına çok sevindim dilerim ömür boyu mutlu olurlar 🙂 Fotoğraftaki kesimi çok beğendim, yuvarlak yüzlü olduğum için bana yakışmaz kesinlikle ama sen yaptırırsan foto isteriz ona göre :))) fotoğraf kursuna gitmeyi ben de çok istiyor henüz fırsat bulamıyorum, sonrasında doğada yapılan geziler çekilen kareler harika oluyor onlardan da bir post istiyorum kendi yapamadığım şeyi görerek daha da gaza gelirim belki o hem 🙂 Begüm’ün son karelerde oynarkenki mutluluğuna bittim, nasıl da kendinden geçmiş mutlu 🙂 maşallah diyelim nazarımız değmesin tatlım, tekrar geçmiş olsun diyor öpüyorum seni 🙂

 2. MISSRED October 13, 2011 at 9:31 am #

  Gizem; Çok sağol geçmiş olsun dileklerin için, bakalım bu vesileyle kalan doğum kilolarını da üstümden atacağım için seviniyorum bile, hem bu benim her daim dikkatli olmamı sağlayacak, salt irademe kalsa ben bu tatlı olayını bitiremezdim :)) Begüm içinse içim rahat 18 aylık olacak neredeyse ve ben kesintisiz emzirdim.Begüm özgür bıraktığın, karışmadığın sürece hep mutlu :))

 3. Eylem Atılgan October 13, 2011 at 4:22 pm #

  Çok geçiş olsun Aslı. Ama senin de dediğin gibi bu bir avantaj. Şekeri olan insanların zorunlu olarak sağlıklı beslenmeleri sonucu diğer insanlara oranla çok daha kaliteli ve uzun yaşadıklarını duymuş, hatta bu sebeple hastanede "I love my diabetes" diye bir de afiş görmüştüm. Bu da benzer bir durum ve sen durumdan kendine avantaj çıkarmayı şimdiden beceriyorsun 😉 Saç kesimi sonrası fotoğraf isteriz. Begüm çok büyümüş ve güzelleşmiş, maaşallah ona.

 4. MISSRED October 19, 2011 at 7:59 am #

  Eylem; aynen çok haklısın,konu sağlık olunca insan daha çok önemsiyor belki de psikolojik canım tatlı bile istemiyor kaç gündür. Bu arada foto koyacağım şöyle düzgün bir fotoğraf çekebilirsem:) Duru da çok güzel, ne şanslı ki sürekli denizde, o fotoğraflara bayıldım,Begüm de çok seviyor denizi:)

 5. çoko tütü October 20, 2011 at 1:39 pm #

  ay Ahmetle hatırlayıp gülüyoruz Begüm'ün piste çıkıp oynayışını:)

 6. MISSRED October 21, 2011 at 8:47 am #

  çOKO; Oynak bizimki ya dansçı mı olacak nedir?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

cemsagkol

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

SERBEST KÜRSÜ

3 Okur 1 Yazar

Hayatı Kolayla

Hayatı kolay yaşamaya dair herşey...

Bir Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yenilikleri - Oğuzhan Yılmaz

aklıma düşen

Hayata dair herşey...

KocaBoğaz

yemiş* içmiş* yetiştirmiş*

İSYANIM VAR !!!

KONUŞURSAM OLAY OLUR

ANTRE

Kelimelere dökülmüş benliğim...

baharinay

Perdedeki Kadınlara Mektuplar

DÜNYANIN TASARIMI

Dünya görüşünüz tasarımlara yansır , tasarımlar da buraya !

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d bloggers like this: