Son günler

18 Apr

Dün kontrolümüz vardı.

NST + Ultrason + Pelvik  muayene sonrası sonuç:  Begüm’ün hiiiiiç gelmeye niyeti yok:))

Doktor beklemeye devam dedi. Bebeğin kilosu 3600 küsür gram çıktı. Biraz daha büyürse beni oldukça zorlayacak gibi gözüküyor.

Perşembe günü de tekrar kontrole gideceğiz ve o güne kadar gelmezse minik cadı, artık ben bir karar vereceğim galiba. Çünkü gelmezse, kilosu biraz daha artmış olacak , 40. haftayı tamamlamak üzere olacağız ve ben artık dayanamıyorum. Hayırlısı diyorum, kızımın cuma gününe kadar geleceğine inandırıyorum kendimi hem de onunla sürekli konuşuyorum gelsin diye. Bakalım kızım beni dinleyecek mi??

Bu arada komik bir şey anlatayım. Cuma günü manikür, pedikür vs için yıllardır gittiğim arkadaşa gittim. Bana, daha önce gelen hamilelerin karnını göre göre doğum tarihlerini tahmin ettiğini söylemişti. Hatta bir kadın  gelmiş,manikürünü, pedikürünü yaptırmış, “ağda için haftaya geleceğim” demiş, bizimki de “bence bugün yapalım , senin süren dolmuş, bugün en geç yarın gelir” demiş. O gece kadın doğum yapmış:))) Kendisi göbek deliği çevresinde oluşan yuvarlağın tamamlandığından ve çizginin aldığı renkten anladığını söyledi yani hissederek falan söylemiyor.  Ben de gittiğimde göbeğimi açtım, “söyle bakalım dedim bizimki ne zaman gelecek???” Şöyle bir baktı “en geç Salı” dedi:)))) Her ne kadar böyle şeylere inanan bir insan olmasam da bir umuttur yaşatan insanı diyorum ve salı gününün gelmesini bekliyorum:)))))

17 Responses to “Son günler”

 1. tuguna April 18, 2010 at 8:23 am #

  Missred'cim tabi ki en iyisini kendin bilirsin, ne yasadigini kendin biliyorsun ama bir seyler paylasiyoruz madem diyerek fikrimi yazmak istedim. Bence Begum'un kilosunu dert etme, etrafimda dort kilodan fazla agirlikla ve rahat bir normal dogumla dogmus bebekler var.Daha fazla kilo alirsa dogumda zorlanirim diye kendini korkutma bence. H em bu kadar bekledin, azicik daha sabret ve sezaryendi, dikisti cekme bence. Tabi dedigim gibi yine en iyisini kendin bilirsin, kolayliklar dilerim, operim:)

 2. MISSRED'S DIARY April 18, 2010 at 8:58 am #

  Tugunacım çok haklısın zaten en başından beri ben de aynı fikirdeyim. Doktorun bu konuda beni yüreklendirmemesi, alttaki dikişlerin de fazla olabileceği ve bu yüzden benzer sıkıntıları alttaki dikişlerden dolayı yaşayabileceğim, bebeğin omzunun takılması falan gibi konularda sadece doktordan değil aileden de bir sürü uyarı almam artık beni bezdirdi, zaten psikolojik olarak da acaip gerilmiş durumdayım. İşte dua ediyorum bebeğim o güne kadar kendi isteğiyle gelsin diye:))

 3. simple present tense April 18, 2010 at 1:32 pm #

  hakkatten salıdan önce olursa fena halde şaşırırım yahu…

 4. MISSRED'S DIARY April 18, 2010 at 1:46 pm #

  Simple present tense: salı da dahil:)))

 5. gizemel April 18, 2010 at 2:24 pm #

  cnm hadi hayırlısı olsun inş gelir cumaya kadar:)doktorlar 4 kilo ve sonrasını sezaryen yapmak istiyoriokulda hocalar da hep 4 üstüne sezaryen derlerdi ama enim sevgilim 5kilo sezaryenle doğmuş gayet yani olmaz değil:)

 6. Esra Günüşen Ertuğrul April 18, 2010 at 2:46 pm #

  BEBEĞİNE SAĞLIKLA KAVUŞMAN DİLEĞİYLE…

 7. MISSRED'S DIARY April 18, 2010 at 3:39 pm #

  Gizemel; benim bir tanıdığım da 7 kilo doğmuş:))))) Bizim doktorun asistanken rekoru 5.6 kg.imiş. Böyle örnekler var ama ben artık bunaldım, bakalım perşembe gününe kadar olmazsa durum neyi gösterecek ona göre kararımızı vericez.Esra; AMİN.

 8. Kitap Kurduyum Ben April 18, 2010 at 6:45 pm #

  Hayırlısıyla gelir inşallah bebiş kendiliğinden!Bizi habersiz bırakma:)

 9. Bir Melek Geliyor April 18, 2010 at 7:37 pm #

  İnşallah her şey gönlünüze göre olur.Merakla haberlerinizi bekliyoruz

 10. MISSRED'S DIARY April 18, 2010 at 7:51 pm #

  K.Kurduyum Ben; inşallah, dua edin:)Bir melek geliyor; Amin, haberdar edeceğim herkesi bir gelsin de:)

 11. Nihan April 19, 2010 at 4:02 am #

  Hikayene cok güldüm çünkü benim de basıma geldi. 38. Haftada manikure gitmiştim bu daha gidemem diye sen gene gelirsin dedi. 40 ta tekrar gittim parmaklarının ucu zonkliyor sana dogum sisligi gelmiş yarın doğurursun dedi. Ben hakkaten yarın doğurdum!Ultrason sonlara doğru acaip yanilio doktorum söylemişti. Doğumdan birgun önce 3600 gr ve 53 cm gözüken bebisimi 3320 gr ve 47 cm gibi gayet minik ebatlarda kucağıma aldım sen bakma ona bence harika bir dogum yapacaksın. Kolaylıklar diliyorum.

 12. MISSRED'S DIARY April 19, 2010 at 7:45 am #

  Nihan; demek ki bir bildikleri var gerçekten zaten şu an inanmak istiyorum ona:))) Zaten sezaryen olup da 3500 gibi bişi çıkarsa bebek o doktoru paralarım valla:)))

 13. meleklerinhediyesi April 19, 2010 at 12:26 pm #

  bebikim için en son 3.900 demişlerdi bende tırsmıştım…ama 3420 gr doğdu ultrasonda yanılma payı var gerçekten..inşallah çok çok güzel bir doğum geçirirsiniz bebeğine sağlıkla kavuşursun canım…

 14. İlk April 20, 2010 at 4:22 am #

  Heyecanla yeni haberlerini bekliyorum! Bu arada rol modelim annemden kisa bir bilgi: 4 cocugunun 3u 4kg uzeerinde, 1i de 6.2kg dogdu, hepsi de tamamen dogal dogumla. Ona gore en kolayi 6.2 kiloluk kardesimi dogurmak olmus cunku pozisyonu, sancisi vb. her sey en ideal durumda olanmis. Benim de gozumu korkuturdu buyuk bebek dogurma ihtimali ama bunlari ondan duyunca epey bir rahatladim :))Turkiye saatiye Sai'ya girmis durumdayiz, habersiz birakma bizleri :)Saglicakla!

 15. MISSRED'S DIARY April 20, 2010 at 6:40 am #

  İlk; hehe:)) herkesi salıya şartlamışım, şartlanmayan ve keyfi yerinde olan biri varsa o da Begüm:)))

 16. deYda April 20, 2010 at 10:39 am #

  missredcim bana 3 ayrı doktor bebeğin iri olduğunu söyledi, tahmini kilosu 3800 civarı demişlerdi ama kızım sadece 3080gr doğdu, yani hiçbiri doğru ölçemedi,bu ölçümlere hiiiç güven olmuyor, belki de kilosu Ayda gibi daha azdır o yüzden keyfi yerindedir Begümcüğün 🙂 Sağlıkla kucağına al inşallah 🙂

 17. MISSRED'S DIARY April 20, 2010 at 11:23 am #

  Deyda; artık nasıl bunaldım anlatamam, son günlerin tadını çıkaracağıma bunalıma girdim ben galiba, lohusalık öncesi bunalımı:)))))))))))Her şey olacağına varacak artık sezaryen veya normal yeter ki kızım sağlıklı olsun.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

cemsagkol

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

SERBEST KÜRSÜ

3 Okur 1 Yazar

Hayatı Kolayla

Hayatı kolay yaşamaya dair herşey...

Bir Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yenilikleri - Oğuzhan Yılmaz

aklıma düşen

Hayata dair herşey...

KocaBoğaz

yemiş* içmiş* yetiştirmiş*

İSYANIM VAR !!!

KONUŞURSAM OLAY OLUR

ANTRE

Kelimelere dökülmüş benliğim...

baharinay

Perdedeki Kadınlara Mektuplar

DÜNYANIN TASARIMI

Dünya görüşünüz tasarımlara yansır , tasarımlar da buraya !

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d bloggers like this: